Pavlína Pořízková, lektorka jógy

Józe se věnuji téměř 4 roky. Jsem studentkou třetího ročníku TTC (Teachers training kurzu) Iyengar jógy. S Iyengar jógou jsem se poprvé setkala v Praze na lekci, kterou vedla skvělá certifikovaná učitelka. Tento propracovaný styl mě oslovil natolik, že jsem Iyengar jógu začala praktikovat pod vedením Heleny Kubrychtové Bártové dá se říct denně, a následovně se stala součástí mého tříletého studia.

Iyengar jóga mě zaujala díky preciznímu provádění jednotlivých pozic (ásán) a detailní výuce, se kterou jsem se nesetkala v žádném jiném stylu jógy. Jednotlivé sekvence jsou tvořeny systematicky, tak aby naše tělo bylo rozhýbané a připravené na náročnější ásány.

Jóga se pro mě stala životním stylem, pomáhá mi nejen po stránce fyzické, ale díky ní jsem začala poznávat sebe sama a můj život se začal od základů nenuceně měnit. Cvičení Iyengar jógy mě učí propojovat mysl s jednotlivými částmi těla.

Iyengar jóga je umění a já jsem vděčná za to, že můžu být tohoto propracovaného systému součástí a zkušenosti a znalosti, které získávám od svých učitelů, mohu předávat dále.

Namaste
Pavlína